Τετάρτη 13 Δεκ 2017

Δήλωση ενδιαφέροντος για Διεθνές Φεστιβάλ Τέχνης δρόμου

Κατηγορία: Ανακοινώσεις / Νέα
Δημοσιεύτηκε Τρίτη, 07 Οκτωβρίου 2014 Συντάχθηκε από το Thalassa Museum

Ο Δήμος Αγίας Νάπας στα πλαίσια της αναβάθμισης του τουριστικού προϊόντος και της τουριστικής εμπειρίας του επισκέπτη, προκηρύσσει δήλωση ενδιαφέροντος για το Διεθνές Φεστιβάλ Τέχνης Δρόμου (AyiaNapaStreetArtFestival),  το οποίο θα διεξαχθεί στην Αγία Νάπα από 1 - 7 Νοεμβρίου 2014.

Οι καλλιτέχνες που θα λάβουν μέρος θα εργαστούν σε εγκαταλειμμένα κτίρια και εξωτερικές επιφάνειες που θα υποδείξει ο Δήμος. Το κόστος των υλικών εργασίας θα καλυφθεί για όλους τους καλλιτέχνες καθώς επίσης το κόστος μεταφοράς και φιλοξενίας για καλλιτέχνες του εξωτερικού.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν την δήλωση ενδιαφέροντος και θεματολογία μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι, της Τετάρτης 15 Οκτωβρίου 2014,  στην ηλεκτρονική διεύθυνση mariacultural@agianapa.org.cy  ή  να αποταθούν στα Γραφεία της Πολιτιστικής Υπηρεσίας του Δήμου Αγίας Νάπας, Αγίας Μαύρης 25, Τ.Θ.30026, 5340 Αγία Νάπα, τηλ.23816307.