Τετάρτη 13 Δεκ 2017

Έκθεση Marlisco

Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 16 Μαΐου 2014 Συντάχθηκε από το Thalassa Museum

Πραγματοποιείται από τις 17 Μαΐου μέχρι τις 4 Ιουνίου 2014 στους χώρους του Δημοτικού Μουσείου Αγίας Νάπας THALASSA, η Έκθεση Marlisco. Η έκθεση αυτή είναι για τα σκουπίδια της θάλασσας, με μια καινοτόμα παρουσίαση πληροφοριών και χρησιμοποίηση διαδραστικών στοιχείων, σκοπεύοντας να ευαισθητοποιήσει το κοινό, να διευκολύνει τον διάλογο, να προωθήσει τη συνυπευθυνότητα και να καθορίσει μια πιο βιώσιμη συλλογική αντίληψη σχετικά με τα σκουπίδια της θάλασσας, μέσω ενός τριετούς ευρωπαϊκού προγράμματος (2012-2015) που θα υλοποιηθεί στις 4 περιφερειακές θάλασσες της Ευρώπης σε 15 παράκτιες χώρες. Η ομάδα του Marlisco, συμπεριλαμβάνει 20 φορείς από 15 χώρες, με τη συμμετοχή Τοπικών Αρχών, ερευνητές, μη κυβερνητικούς οργανισμούς, κατασκευαστές, φορείς ανακύκλωσης και εταιρείες πολυμέσων από όλες τις γεωγραφικές περιοχές της Ευρώπης.

Copy of DSCN4352