Παρασκευή 18 Αυγ 2017

Αειφόρος Σχεδιασμός στις Παράκτιες Περιοχές "SUDESCO"

Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 21 Νοεμβρίου 2014 Συντάχθηκε από το Thalassa Museum

Ο Δήμος Αγίας Νάπας και το Πανεπιστήμιο Frederick σας προσκαλούν στα εγκαίνια της έκθεσης ιδεών και προτάσεων του προγράμματος:"Αειφόρος Σχεδιασμός στις Παράκτιες Περιοχές SUDESCO", τη Δευτέρα, 1η Δεκεμβρίου 2014, στις 17:30, στο Μουσείο THALASSA στην Αγία Νάπα.

Τα εγκαίνια της έκθεσης θα τελέσει ο Υπουργός Παιδείας και Πολιτισμού Δρ. Κώστας Καδής.

Το εργαστήριο "Sustainable Design in Coastal Areas" πραγματοποιήθηκε τον Ιούλιο και τον Αύγουστο του 2014 στην Αγία Νάπα με τη συμμετοχή οκτώ πανεπιστημίων απο τη Γερμανία, την Ελλάδα, το Ηνωμένο Βασίλειο, την Ισπανία, την Ιταλία και την Πορτογαλλία, με συντονιστή το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστήμιου Frederick.

Το εργαστήριο χρηματοδοτήθηκε από το πρόγραμμα Δία Βίου Μάθησης της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και στηρίχθηκε απο τον Δήμο Αγίας Νάπας.

Διάρκεια έκθεσης:1-15 Δεκεμβριου 2014

Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα 9:00-15:00, Τρίτη- Σάββατο: 9:00-17:00

Πρόγραμμα:

17:30-17-50: Χαιρετισμοί απο Δήμαρχο Αγίας Νάπας κο. Γιάννη Καρούσο, Πρύτανη Πανεπιστημίου Frederick Καθηγητή Γιώργο Δημοσθένους και τον Πρόεδρο του Τμήματος Αρχιεκτονικής Πανεπιστημίου Frederick, Καθηγητή Παναγιωτή Τουλιάτο

17:50-18:20: Σύντομη περιγραφή του προγράμματος απο Βύρων Ιωάννου, Γρηγόρης Καλνής, Νάσω Χρυσοχού, Γεωργία Λοϊζου, Λώρα Νικολάου (Διδάσκοντες στο Τμήμα Αρχιτεκτονικής Πανεπιστημιού Frederick)

Εγκαίνια Έκθεσης, Δρ. Κώστας Καδής, Υπουργός Παιδείας και Πολιτισμού

invitation 01-12-14large