Πέμπτη 22 Ιουν 2017

Έκθεση Φωτογραφίας Τεχνικής Σχολής Παραλιμνίου με Θέμα : «Η κατεχομένη Γη μας»

Δημοσιεύτηκε Τρίτη, 24 Φεβρουαρίου 2015 Συντάχθηκε από το Thalassa Museum

Copy of P2250391

Πρόσκληση

Ο Δήμαρχος, το Δημοτικό Συμβούλιο Αγίας Νάπας, η  Διεύθυνση, ο Καθηγητικός Σύλλογος και η Μαθητική Κοινότητα της Τεχνικής Σχολής Παραλιμνίου σας προσκαλούν στα εγκαίνια της έκθεσης φωτογραφίας με θέμα:«Η κατεχομένη Γη μας» που θα γίνουν την Παρασκευή 27 Φεβρουαρίου 2015 στις 7:00 μμ. στο Μουσείο THALASSA στην Αγία Νάπα.

Τα εγκαίνια της έκθεσης θα τελέσει ο Έντιμος Δήμαρχος Κατεχόμενου Δήμου Αμμοχώστου  κ. Αλέξης Γαλανός.

Διάρκεια έκθεσης: 27 Φεβρουαρίου 2015 – 31 Μαρτίου 2015

Πρόγραμμα

• Σύντομος χαιρετισμός από τον Διευθυντή του Μουσείου THALASSA κ.Φώτο Κίκιλλο.
  • Σύντομος χαιρετισμός από τον από τον Έντιμο Δήμαρχο Αγίας Νάπας  κ.Γιάννη Καρούσο.
  • Σύντομος χαιρετισμός από τον Διευθυντή της Τεχνικής Σχολής Παραλιμνίου κ. Σωκράτη Χατζηευαγγέλου.
  • Σύντομος χαιρετισμός από τον Διευθυντή Μέση Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Δρ. Ηλία Μαρκάτζιη.
  • Χαιρετισμός από τον Έντιμο Δήμαρχος Κατεχόμενης Αμμοχώστου  κ. Αλέξης Γαλανός.
  • Σύντομες αναφορές από μαθητές της Σχολής μας που κατάγονται από το κατεχόμενα για τον τόπο τους.
  • Απαγγελία ποιημάτων με θέμα τα κατεχόμενα.
  • Εγκαίνια της έκθεσης από τον κ. Αλέξη Γαλανό, δήμαρχο του κατεχόμενου Δήμου Αμμοχώστου.
  • Ξενάγηση επισήμων στο χώρο της έκθεσης.